5 (100%) 1 vote

Vytvorte si vlastný relaxačný priestor na svojej záhrade

 

Cez letné mesiace trávime viac času v exteriéri, na záhrade. Užívame si slnečné lúče a čerstvý vzduch, ktorý býva občas neznesiteľný.

Ak vám na záhrade chýba priestor, kde by ste si oddýchli a kde by ste sa okúpali, máme pre vás pár zaujímavých inšpirácií, ako si tento relaxačný priestor zariadiť.

Vytvorte si vlastný relaxačný priestor na svojej záhrade

Dlažba okolo bazéna

 

Ak bude súčasťou vášho relaxačného priestoru aj do zeme zapustený bazén, potrebujete si vybrať dobrú dlažbu okolo bazéna, ktorá bude farebne ladiť s terasovými priestormi, resp. s ich dlažbou. Dlažba okolo bazéna by mala byť protišmyková a odolná voči nárazom a rôznym výkyvom teplôt.

Vynikajúcim materiálom je travertín. Tento prírodný kameň, z ktorého sa vyrába aj dlažba okolo bazéna, vám tento relaxačný priestor skrášli a zmodernizuje. Výhodou travertínovej dlažby okolo bazéna je aj to, že má akumulačnú schopnosť. V letných horúčavách môžete po tejto dlažbe chodiť aj bosí a nepopálite sa.

Bazénové lemy

Z kvalitného travertínu sa vyrábajú aj bazénové lemy. Bazénový lem z travertínu perfektne ohraničí váš moderný bazén a zároveň bude chrániť všetkých, ktorí budú chcieť do tohto bazénu vstúpiť. Podobne ako aj dlažba okolo bazéna z travertínu aj tieto bazénové lemy sú protišmykové a v letných mesiacoch nepália. Určite neodoláte luxusnému vzhľadu travertínového bazénového lemu.

Vytvorte si vlastný relaxačný priestor na svojej záhrade

Nábytok na terasu a záhradu

 

V blízkosti bazénu vám odporúčame zariadiť si menšiu oddychovú zónu. Ako tienidlo môžete použiť moderné slnečné plachty. Smer tienenia si nastavíte podľa potreby.

V oddychovej zóne by vám ale nemal chýbať záhradný nábytok. Odporúčame z umelého ratanu, ale ak vám nevadí zainvestovať, kúpte si skôr nábytok z pravého ratanu. Ten je kvalitnejší, no zároveň náročnejší na údržbu. Samozrejmosťou sú aj záhradné lehátka a nič nepokazíte ani tým, keď si do tohto relaxačného priestoru dáte vymurovať záhradný gril.