Rate this post

Potrebujete do Vašej domácnosti monitor, ale neviete si poradiť s výberom, pretože na trhu ich je veľa? Zamerajte sa na niektoré parametre, o ktorých by bolo vhodné vedieť ešte pred jeho zakúpením. Vyberte si len tie najlepšie monitory.

Nevhodný monitor môže ohroziť Vaše zdravie. Predtým ako si ho zakúpite, musíte sa rozhodnúť načo Vám bude slúžiť.

A viete podľa čoho by ste sa mali rozhodovať a zorientovať sa tak v širokej ponuke monitorov? Poradíme Vám a vo Vašich rukách budú len tie najlepšie monitory.

Dôležité je rozhodnúť sa o cene, veľkosti uhlopriečky, rozlíšení, typu panelu, pozorovacích uhlov, jasu, natívneho kontrastu, o konektoroch a bezdrôtových funkciách, TV tuneroch, spotrebe, hmotnosti a rozmeroch.

monitor

Čo tvorí rozlíšenie obrazu? Najmä zobrazovacie body, ktorý majú určitý počet. Ako príklad uvedieme rozlíšenie 1600 x 1200 bodov. Číselný údaj 1600 znamená počet zobrazovacích bodov v riadku a pod číselným údajom 1200 môžeme chápať počet zobrazovacích údajov v stĺpci. Čím je vyššie rozlíšenie, tým je obraz ostrejší. Môžete si tam pozrieť akýkoľvek program, napr. aj o tom ako zariadiť obývačku.

A čo sme ešte nespomenuli, tak to sú monitory na PC. Tie tento rok expandovali na trh 4K, 21:9 oblastí a 144 hz oblastí. Ak budete kupovať monitor, znamená to, že vaša investícia bude siahať až do budúcnosti, pretože monitor je súčasťou počítača a ten vydrží najdlhšie. Tu okrem rozlíšenia sledujete aj tieto parametre: kontrast, odozvu, frekvenciu obrazovky a HDR.

Najlepšie monitory

Typy herných monitorov:

  • 1080p monitory
  • 1440p monitory
  • 21:9 monitory
  • 32:9 monitory

Profesionálne, grafické monitory sú vhodnými na prácu s fotografiami, videami alebo v programoch CAD. Ide o širokouhlé modely, ktoré nielenže vynikajú detailným obrazom, ale aj vernou reprodukciou farieb.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.