4.8 (95.56%) 9 votes

Výber kvalitných tonerov

 

Sú dôležitou súčasťou kancelárií, ale aj domácností. Poháňajú tlačiarne a od nich záleží, aká bude kvalita tlače a či vytlačený dokument nepoputuje do koša.

Ak hľadáte do svojej tlačiarne nový kvalitný toner, pomôžeme vám pri jeho výbere.

 

Chcete investovať do originálnych tonerov?

 

Ak chcete neporuchové kvalitné tonery, tak v tom prípade vám odporúčame originálne tonery. Napríklad značka HP vyrába k svojim tlačiarniam aj originálne tonery HP, medzi ktorými nájdete aj cartridge HP 301. Ceny za originálne tonery sú však príliš vysoké, avšak sú kvalitné a žiadne iné tonery sa originálnym tonerom nemôžu vyrovnať.

Väčšina zákazníkov, čo hľadá nové tonery, chce ale niečo lacnejšie. Lacnejšie tonery sú tonery z ponuky kompatibilných tonerov.

Výber kvalitných tonerov

Kompatibilné tonery

 

Sú to tonery, ktoré vyrábajú iné firmy a snažia sa napodobniť originálne tonery. Od originálov ich rozoznáte hlavne podľa ceny. Sú výrazne lacnejšie ako originálne, pričom kvalitou sú veľmi podobné originálnym tonerom.

 

Ak ste si napríklad z ponuky tonerov vybrali toner CE285A, máte istotu, že sa vám počas celej dobe tlače nepokazí. Tento kompatibilný toner si zákazníkov získal najmä kvôli svojej kvalite, spoľahlivosti, ale aj kvôli svojej nízkej cene.

 

Pri týchto toneroch je výhodou to, že si nepriplácate za značku, čo urobí veľký rozdiel. Kvalita je podobná, ba priam identická, tak načo kupovať predraženú značku tonerov, keď si môžete kúpiť lacnejší kompatibilný toner?

 

Pri výbere kompatibilných tonerov si dávajte pozor na kvalitu výrobku. Ak si vyberiete toner od neoverených predajcov, môžete ohroziť svoje zdravie a ak toner kupujete do firmy, tak aj zdravie všetkých zamestnancov.

Výber kvalitných tonerov

 

Renovované tonery

 

Lacnejšie, ako kompatibilné tonery, sú už len renovované tonery. Sú to vlastne kazety, ktoré bývajú opätovne naplnené tonerovým práškom. Ešte predtým, ako sa ale naplnia novým tonerovým práškom, musia byť dôkladne vyčistené.