5 (100%) 1 vote

Viete, ako sa správne starať o matrace?

 

Práve matrace majú výrazný vplyv na kvalitu nášho spánku. Tak, ako je dôležitá konštrukcia a stabilita postele, tak je dôležité vyberať matrac, ktorý nám nebude spôsobovať ťažkosti s chrbticou a nevyleží sa po krátkej dobe.

Viete ale ako sa správne starať o matrace?

 

Vymieňajte pravidelne posteľnú plachtu

 

Ak chcete, aby vám matrace vydržali, pravidelne vymieňajte posteľnú plachtu. Akonáhle plánujete plachtu meniť, a to nezávisle od toho, či sa jedná o matrace 90×200, alebo matrace 160×200, či 180×200, vyzliekajte ich tak, aby vlasy a všetky prachové čiastočky zachytené na plachte nepadli na matrac. Následne použité plachty dôkladne vyprášte a až potom dajte na pranie. Pravidelné menenie plachty zabráni znehodnoteniu matracov potom a inými nečistotami.

 

Vysávajte povrch matraca

 

Aby ste sa zbavili všetkých nečistôt, je potrebné okrem prášenia posteľných plachiet aj vysávať povrch matraca. Cez posteľné plachty, či chceme, či nie, prejdu viaceré nečistoty tak či tak. Vlasy, ale aj zvyšky kože prenikajú na povrch matraca, čo môže byť pri nedostatočnej údržbe pre matrace nebezpečné. Ak ste sa rozhodli zainvestovať do kvalitnejšieho zdravotného matraca, o to viac by ste mali dávať pozor, aby vám tento kvalitný matrac vydržal.

Práve zvyšky kože sú živnou pôdou pre rozmnoženie roztočov.

 

Matrace vetrajte

 

Vždy po vyzlečení plachiet nechajte matrace vyvetrať. Počas zimy odporúčame matrace vystaviť silnému mrazu a v lete ich zase vyložte na slnečné miesto. Slnečné lúče a mráz dokážu chrániť matrac pred rozmnožením sa roztočov, ktoré matrace znehodnocujú.

Takýmito jednoduchými spôsobmi ich ochránite.

 

Starajte sa o matrace dostatočne. Tieto rady vám pomôžu ochrániť matrace pred znehodnotením. V prípade potreby si k novým matracom môžete dokúpiť napríklad aj chrániče matracov. Tie operiete a matrace tak budú chránené pred nečistotami a potom.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:FotoDuets   / Shutterstock.com