5 (100%) 1 vote

V súčasnosti je dostupnosť spotrebičov omnoho väčšia ako pred pár rokmi. Dnes si však môžeme vyberať spomedzi viacerých značiek a viacerých modelov v rôznych cenových kategóriách, čo pred rokmi nebolo možné.

Ušetrite s náhradnými dielmi a predĺžte životnosť svojim spotrebičom.

Lacnejšie ako kúpa nového spotrebiča

Aj keď sú ceny spotrebičov nižšie ako pred rokmi, stále si ich viaceré rodiny nemôžu dovoliť. Náhradné diely spotrebičov, ako napríklad aj čerpadlo do práčky Electrolux, sú podstatne lacnejšie ako keby ste sa rozhodli kupovať nový spotrebič.

Náhradné diely sú navyše omnoho lacnejšie ako kúpa nového spotrebiča. Za pár desiatok eur získate súčiastku, ktorá bude náhradou tej poškodenej.

Spotrebič môže naďalej fungovať

Ak sa vám pokazí napríklad ohrievacie teleso Bosch a vy si kúpite ďalšie ohrievacie teleso Bosch, spotrebič tak bude môcť naďalej fungovať a nebudete ho musieť vyhodiť len kvôli tejto jednej pokazenej súčiastke. V mnohých prípadoch, ak sa jedná o vážnejšie poruchy a máte starý spotrebič, sa oprava už neoplatí. Dosť často je ale problém v samotnej jednej súčiastke a vtedy je ešte možné zachrániť spotrebič a opäť ho sfunkčniť.

Spotrebič môže naďalej fungovať a preto ak je možnosť, objednajte pokazenú súčiastku a dajte si opraviť spotrebič.

Dnes sa vyrábajú spotrebiče na určitú dobu a práve kazenie sa súčiastok je častejšie ako pred pár rokmi. Ak je vám ľúto vyhodiť peniaze na nový spotrebič, zistite si, či sa dá ešte opraviť ten váš výmenou pokazenej súčiastky za novú. V obchodoch s náhradnými dielmi tak budete mať možnosť vybrať si náhradný diel, ktorý vám spotrebič opäť sfunkční.

Nezabúdajte ale, že pri výbere náhradného dielu je potrebné zohľadniť nielen značku, ale aj model samotného spotrebiča. V opačnom prípade riskujete, že vám náhradný diel nebude pasovať do vášho spotrebiča.

Zdroj obrázka:

Autor: Darkdiamond67 / Shutterstock.com