5 (100%) 1 vote

Súčiastka v aute, ktorá chráni životné prostredie a aj samotný automobil

 

Životné prostredie je v katastrofálnom stave a vidieť to môžeme aj u nás na Slovensku. Za posledné roky sa u nás výrazne zmenila aj klíma. Nemôžeme pestovať potraviny, ktoré sme bežne pred pár rokmi pestovali a naopak môžeme pestovať aj exotickejšie potraviny (ovocie), ktoré by sa pred pár rokmi u nás vôbec neurodilo.

 

Najväčšími záťažami pre životné prostredie je najmä automobilový priemysel a odevný priemysel.

Automobilovému priemyslu pomôžu autá s alternatívnymi pohonmi, ale aj DPF filtre.

 

Základné informácie o DPF filtroch

 

Tieto filtre sú zavádzané najmä do dieselových áut a áut so vznetovými motormi. Ich prioritou je filtrovať pevné častice výfukových plynov a chrániť tak ovzdušie pred týmito škodlivinami. Do áut boli zavádzané najmä pre čoraz sprísňujúce sa podmienky emisných noriem EURO. Keďže vo svete máme v obehu veľké množstvo starších áut, ktoré extrémne znečisťujú životné prostredie, bolo potrebné vyvinúť zariadenie, ktoré bude filtrovať pevné častice týchto plynov.

DPF filtre pracujú takmer so 100% efektivitou, čo je veľmi pozitívna správa.

Ak ale nemáte kvalitný filter pevných častíc, čiže DPF filter, zistite si aká je cena filtra pevných častíc. Ak by neboli zavádzané do áut tieto filtre, pevné častice výfukových plynov by sa dostávali do vzduchu a prenikali by hlboko do pľúc a mohli by spôsobiť vznik alergie, či dokonca rakoviny. Ich zavádzanie má a bude mať zmysel.

 

Repas DPF

 

DPF filter je filter, ktorý filtruje pevné častice a preto aby mohol plnohodnotne fungovať, je potrebné, aby ste po určitom čase podstúpili repas DPF. Repas DPF, čiže čistenie, je potrebné, aby filter mohol naďalej fungovať a filtrovať pevné častice výfukových plynov. Nezabúdame spomenúť, že tento filter je certifikovaný. O jeho kvalitách preto nemôžete pochybovať. Chráni životné prostredie, ale aj vaše auto.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Alraun  / Shutterstock.com