5 (100%) 1 vote

Sprievodca nákupom dámskych kabeliek

 

Dámske kabelky sú neodmysliteľnými doplnkami, bez ktorých by ženy nešli do práce, na stretnutie s kamarátkami a ani do obchodov. Ak ale hľadáte novú kabelku, ktorá by vám poskytla dostatok miesta a nezničila sa po pár mesiacoch intenzívneho nosenia, poradíme vám, čím sa riadiť pri výbere dámskej kabelky.

Sprievodca nákupom dámskych kabeliek

Kvalitný zvršok

 

Pri výbere dámskej kabelky si v prvom rade všímajte kvalitu zvršku. Musí byť pevný, trváci a oteruvzdorný, čo rozpoznáte na prvý pohľad. Medzi najkvalitnejšie materiály radíme nepochybne 100% vlnu a pravú kožu. Kabelky z týchto dvoch materiálov majú dlhú životnosť a budú vám robiť spoločnosť roky.

Aby vám ale nová dámska kabelka vydržala, dôkladne sa o zvršok kabelky starajte. Odporúčame vám kúpiť si protiprachové vrecúško, ktoré má chrániť kabelku pred nečistotami.

Veľkosť kabelky

 

Akú veľkú kabelku potrebujete? Toto bude otázka, ktorú si položíte, akonáhle budete mať jasné, aké materiálové prevedenie zvršku uprednostníte. Ak potrebujete kabelku, do ktorej by sa vám mali zmestiť len drobnosti, stačiť vám bude koženková alebo kožená crossbody kabelka v neutrálnom farebnom prevedení. Ak potrebujte kabelku do práce, vyberajte priestrannejšie kabelky s viacerými vnútornými priečinkami. Tieto kabelky využijete aj cestou na dovolenku a poslúžia vám ako príručná batožina. Veľké cestovné kufre poskytnú priestor na zvyšok potrebnej batožiny.

Sprievodca nákupom dámskych kabeliek

Rúčky/ ramienka kabelky a vhodná farba

Ak si chcete vybrať dámsku kabelku, ktorá vám poslúži dlhšie, je potrebné okrem materiálu zvršku a veľkosti kabelky pozerať aj na rúčky/ ramienka kabelky. Musia byť pevné, nesmú používaním praskať a trhať sa. Zároveň je dôležité vybrať si farbu, ktorá je ľahko kombinovateľná s väčšinou oblečenia. Najlepšie budú kabelky v týchto farbách – v béžovej, hnedej, čiernej, svetlej sivej, tmavo sivej.