5 (100%) 1 vote

Pomôžeme vám pri výbere novej sedačky do obývačky

 

Sedačka je dôležitou súčasťou obývačiek a pri zariaďovaní tejto miestnosti vyberáme ako prvú práve sedačku. Ak tá vaša staršia dosluhuje a chceli by ste ju nahradiť novou, modernejšou, máme pre vás tipy, ako si vybrať novú sedačku do obývačky.

 

Aký typ sedačky sa vám do obývačky zmestí?

 

Ak plánujete ponechať všetok nábytok okrem sedačky, je potrebné typ sedačky prispôsobiť aktuálnemu voľnému priestoru. Ak máte obývačku menších rozmerov, je pochopiteľné, že si nebudete môcť dovoliť veľkú účkovú sedačku.

Je tu však možnosť dať si vyrobiť modernejšie sedacie súpravy na mieru. Túto možnosť využíva čoraz viac ľudí vzhľadom na to, že nemôžu nájsť vhodnú sedačku, ktorá by im pasovala do obývačky.

Vybrať si môžete s klasických menších pohoviek, s účkových sedačiek a z rohových sedačiek.

Vždy si vyberajte taký typ, ktorý sa vám do obývačky zmestí.

Uprednostňujte neutrálne farby

 

Ak túžite po pekných rohových sedačkách, uprednostňujte skôr neutrálne farby, ako svetlú sivú, tmavosivú, hnedú, béžovú, smotanovú. Tieto farby sa ľahko kombinujú, čiže si ich môžete zladiť s aktuálnymi bytovými doplnkami. Ak napríklad máte v obývačke doplnky ladené do žltej a tmavšej zelenej, odporúčame vám kupovať si sivé sedačky.

Neutrálne farby sú nadčasové, takže sa nemusíte báť, že vaša neutrálne ladená sedačka nebude o pár rokov moderná. Stačí vám vymeniť dekoračné vankúše za nové a budete mať pocit, ako by ste menili aj významnú časť obývačky, čiže sedačku.

 

Vyberajte kvalitné poťahové látky

Ak si chcete vybrať novú sedačku, ktorá vám vydrží, vyberajte si aj kvalitný poťahový materiál. Jeho kvalitu si overíte práve metódou Martindale, ktorá určuje oteruvzdornosť materiálu. Odporúčame uprednostňovať mikroplyš, mikrovlákno a kvalitný žakar.

Kvalitná poťahová látka by sa mala ľahko udržiavať, nemala by sa rýchlo ošúchať a mala by si zachovať svoju pôvodnú farbu aj po rokoch.