5 (100%) 1 vote

Podnikáte a máte firemný vozový park? Zabezpečte si GPS monitoring

 

Každý začínajúci podnikateľský subjekt si uvedomuje, že už v začiatkoch podnikania bude nutné vytvoriť vozový park, ktorý potom bude môcť poskytnúť zamestnancom. Obchodní zástupcovia, ale aj iní zamestnanci vo firme budú potrebovať firemné vozidlá.

Akonáhle zabezpečujete firemný vozový park, mali by ste pouvažovať nad monitoringom vozidiel.

Využívanie firemných áut na súkromné účely

 

Problémom viacerých firiem, ktoré už majú vozový park, je to, že zamestnanci využívajú firemné autá aj na súkromné účely, čím auto opotrebovávajú a skracujú jeho životnosť. Firemné autá majú v pomerne krátkej dobe najazdené tisíce kilometrov, preto je potrebné vedieť, či sú autá skutočne využívané len na to, na čo majú byť. Niektorí zamestnanci využívajú autá aj na súkromné účely, čo nemusí byť dobré, nakoľko existuje riziko poruchy, či havárie a vysvetliť zamestnávateľovi, prečo sa nachádzali s autom tam, kde by sa nemali nachádzať, nebude moc príjemné.

Ak chcete ako zamestnávateľ zabrániť zneužívaniu áut na súkromné účely, využite spoľahlivý GPS lokátor.

 

Odbremení vás od vedenia knihy jázd

 

Ak chcete vyskúšať monitoring vozidiel, nemusíte sa tak trápiť s administratívou vedenia knihy jázd. Vďaka monitoringu vozidiel získate prehľad o pohybe vašich vozidiel. Do vozidiel býva nainštalovaná GPS jednotka, ktorá bude komunikovať s družicami na obežnej dráhe Zeme. Okrem polohy tak vďaka nej budete vedieť, akou rýchlosťou zamestnanec obsluhujúci auto jazdil a akým smerom sa pohyboval. Všetko bude zaznamenané do internej pamäte. Takto nikto nebude môcť využívať auto na súkromné účely bez vedomia majiteľa firmy a zamestnancovho nadriadeného.

Monitoring vozidiel vám okrem zjednodušenia administratívy pomôže predísť znehodnoteniu automobilu. Vďaka nemu včasne dokážete odhaliť niektoré poruchy vozidiel a budete vedieť aj, či zamestnanec robí svoju prácu tak, akoby mal.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Aris Suwanmalee  / Shutterstock.com