5 (100%) 1 vote

Plánujete kúpu ojazdeného auta? Poradíme vám, ako si správne vybrať

Aj keď ceny automobilov výrazne klesli, viacerí Slováci uprednostňujú kúpu ojazdených áut. Rozhodujú a pre ne práve kvôli nižšej cene a kvôli finančným možnostiam.

Ak ale plánujete kúpu ojazdeného auta, poradíme vám, ako si správne vybrať ojazdené auto.

Vyberajte dôveryhodný autobazár

 

Ak sa rozhodnete kupovať ojazdený automobil práve z autobazárov, dôkladne si vyberajte ten, z ktorého si vyberiete auto. Pozerajte recenzie, pýtajte sa známych, hlavne neberte hneď prvý autobazár, ktorý uvidíte. Viaceré autobazáry si nevybudovali dobrú povesť a svojim klientom predávajú staré autá, ktoré nie sú už vhodné na cesty. Môže sa stať, že keď si aj vyberiete auto, bude potrebné vymeniť spojku, alebo investovať do nového výfuku, pretože ten starý je zhrdzavený. Ak však bude mať auto znehodnotený motor, či brzdy, takéto auto je prakticky nepoužiteľné a vrazíte do neho viac, ako má skutočnú hodnotu.

Uprednostnite kúpu od známeho

 

Ak si vyberiete možnosť kúpy ojazdeného auta, je lepšie, keď si kúpite auto od niekoho známeho. Takto viete, ako sa o auto staral a povie vám, aké má chyby. Tvrdiť, že ojazdené auto je v podstate bez chýb rozhodne nemôžeme.

Takáto možnosť sa zdá byť najlepšia. Popýtajte sa preto svojich známych, ktorí sa môžu spýtať svojich známych a možno si nájdete vysnívané ojazdené auto, ktoré bude vaše.

Najväčší záujem je o autá značky Škoda. Vidieť to aj na dobrej dostupnosti kvalitných Škoda autodielov. Môžete si ich objednať bez problémov aj z internetu.

Ak plánujete kúpu ojazdeného auta, vždy vyberajte dôkladne a neunáhlite sa pri výbere. Musíte si byť istý, že auto má servisnú knižku, nemá stočené kilometre a zároveň nie sú na ňom zatajované chyby. Ideálne, ak si vezmete so sebou na obhliadku niekoho, kto sa rozumie autám, napríklad nejakého známeho automechanika z rodiny.

Zdroj obrázka:

Autor: Mikbiz / Shutterstock.com