5 (100%) 1 vote

Nemáte kanalizáciu? Investujte do novej betónovej žumpy

 

Viaceré obce na Slovensku aj napriek tomu, že je rok 2020,nemajú kanalizačnú prípojku. Väčšinou sú príčinou práve financie, nakoľko zavedenie kanalizácie do obcí je finančne náročné. Problémom ale je aj problematický kopcovitý terén.

Viacerí ľudia, aby sa vyhli vyvážaniu odpadových vôd, vypúšťajú odpadové vody do pôdy a vodných zdrojov. Takéto riešenie môže byť katastrofálne nielen pre vodných živočíchov, ale aj aj pre podzemné vody. Odpadové vody, fekálie, alebo výkaly môžu zhoršiť kvalitu ľudí v okolí a práve preto je takýto postup odcudzovaný.

Ľudia žijúci v ťažko dostupných lokalitách by si mali zabezpečovať dostatočne veľké žumpy, ktoré vydržia veľa rokov. Najlepším riešením sa zdajú byť práve betónové žumpy.

Nemáte kanalizáciu? Investujte do novej betónovej žumpy

Základné informácie o betónových žumpách

Betónové žumpy sa skladajú z prvotriedneho vystuženého betónu, čiže sú veľmi kvalitné a ich životnosť je prakticky neobmedzená. Predávajú sa v rôznych veľkostiach, najčastejšie však v rozmerom 12m3. Ak ale potrebujete väčšiu veľkosť, je možné spojiť viacero žúmp do jednej. To ale nie každý predajca betónových žúmp poskytuje. Ak bývate v Trenčíne, alebo v okolitých obciach pri Trenčíne, uprednostňujte predajcov žúmp v Trenčíne pred predajcami z iných miest. Nezabúdajte, že dovoz vám bude musieť zabezpečiť firma, ktorá predáva žumpy a čím dlhšia vzdialenosť, tým viac si priplatíte za dovoz.

Nemáte kanalizáciu? Investujte do novej betónovej žumpy

Čo je súčasťou výbavy a čo si môžete dokúpiť?

 

K betónovým žumpám, nezávisle od toho, či si ich kúpite v Trenčíne, alebo si vyberiete žumpy v Bratislave, by mali ponúkať neprejazdové dosky, bezpečnostný betónový poklop a betónový komín. V prípade potreby je možné dokúpiť si prejazdovú dosku, ktorá sa vám hodí, ak cez žumpu plánujete prechádzať autom; liatinový poklop a merač hladiny kvapaliny.

Ak obec neplánujete zavedenie kanalizácie, investujte do novej betónovej žumpy, ktorej životnosť je prakticky neobmedzená.