Rate this post

Najlepšie umývačky riadu – v moderných kuchyniach sa za štandard považuje umývačka riadu. Viacero ľudí umývanie riadu neobľubuje, je to činnosť ktorej by sa najradšej vyhli. Prečo je potrebné zvážiť výber umývačky riadu? Existujú na to racionálne dôvody ako šetrenie peňazí, šetrenie času, prípadne riad, ktorý ste už použili ostane skrytý.

Aké hlavné kritériá musia najlepšie umývačky riadu spĺňať?

Dôležitý je vnútorný objem umývačky riadu. A pod toto kritérium spadá aj počet ľudí v domácnosti, množstvo riadu v domácnosti, ktoré sa používa a v akých objemoch pripravujete jedlo. Najlepšie umývačky riadu sú tým najlepším a takmer nenahraditeľným pomocníkom do kuchyne.

Práčky poznáme také, ktoré sú na 9 sád, 4 sady, 12 sád alebo viac sád. Pre domácnosti, ktoré sú menšie a obývajú ich len 3 osoby postačí aj umývačka, ktorá má šírku 45 cm, ale pre tie početnejšie si zvoľte radšej väčšiu, aby ste ju nemuseli zapínať na viackrát. Najlepšie umývačky riadu umyjú až 15 sád naraz.

Pýtate sa čo zahŕňa jedna sada?

Jednou sadou sa rozumie plytký tanier, hlboký tanie, dezertný tanierik, pohár, šálka a príbor.

Najlepšie umývačky riadu

Je lepšia vstavaná alebo voľne uložená umývačka riadu?

Obe z nich majú aj výhody, aj chyby, ale všetko závisí od toho ako je kuchyňa situovaná, ale aj celkového dojmu čo sa týka dizajnu kuchyne ako celku. Veľa zákazníkov si vyberá umývačku riadu, ktorá je vstavaná a dokonale sa dá do kuchynskej linky zakomponovať. Ďalšou možnosťou je aj skrytie dvierok. Najlepšie umiestnenie je v blízkosti rozvodu vody.

Inteligentná umývačka riadu alebo stolová umývačka riadu?

Smart umývačky riadu sú praktickým doplnkom modernej domácnosti, šetria čas aj peniaze. Najnovšie inteligentné umývačky riadu majú pohodlné ovládanie pomocou aplikácie z vášho smartfónu. Podľa možností daného Smart modelu sa pripojíte jednoducho rozhraniami Bluetooth, Wi-Fi alebo NFC.

umývačka riadu

Existujú aj stolové umývačky radu. Tie sa zvyčajne hodia do práce, kde je potrebné umývať iba pár kusov riadu. Ide o kompaktné umývačky riadu do malých domácností. Ani nezaberú veľa miesta a na druhej strane ani naraz neumyjú veľa súprav, teda maximálne 6.

Spotreba vody a energetická náročnosť

Toto hľadisko sa týka najmä finančných prostriedkov. Optimálna spotreba vody je na úrovni 15 litrov vody. Optimálna spotreba elektrickej energie by nemala presiahnuť 1,3 kwh. Ak je vo vašej domácnosti možnosť, že sa dá pripojiť na teplú vodu, tak z tohto hľadiska dokážete ešte viac ušetriť.

Našli ste umývačku riadu, ktorá Vám vyhovuje najviac? Zanechajte nám komentár a podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti!

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.