5 (100%) 1 vote

Najlepšie sedačky do vašej obývačky

 

Najdôležitejšou súčasťou obývacích izieb sú sedacie súpravy. Niekedy slúžia aj ako provizórne lôžko, niekedy si na nich vytvoríme pelech a trávime na nich celé hodiny.

Ak uvažujete o výmene sedacej súpravy, poradíme si, ako si z ponuky sedačiek vybrať takú, aby vám slúžila aj dve desaťročia a neznehodnotila sa.

Najlepšie sedačky do vašej obývačky

Poťahový materiál

 

Ak chcete kvalitné sedačky, všímajte si predovšetkým poťahový materiál. Kožené sedačky sú kvalitné, nadčasové a časom získavajú na kráse, no sedí sa na nich nepohodlne či už cez leto, alebo cez zimu. Ak vám ale do interiéru pasujú, vyberte si ich. Počítajte však s vyššími cenami.

Čo sa týka látkových sedačiek, najpredávanejšie a najobľúbenejšie sú tieto poťahové materiály – mikroplyš, žinilka, mikrovlákno alebo mikrofáza. Sedačky s týmito poťahmi sú kvalitné, ale aj veľmi lacné.

Veľkosť sedačky

 

Okrem poťahového materiálu je potrebné zvážiť aj veľkosť sedacej súpravy. Väčšie obývacie izby si môžu dovoliť väčšie účkové sedačky. Do menších obývačiek sú vhodné rohové sedačky alebo pohodlné pohovky. Ak potrebujete ďalší priestor na spanie, odporúčame rohové sedačky.

Predtým, ako pôjdete kupovať novú sedačku, musíte presne vedieť, kam tú novú umiestnite. Dôležité sú rozmery, ktoré máte k dispozícii. Viete si predstaviť, že kúpite sedačku a až po dovezení zistíte, že sa vám do obývačky vôbec nezmestí?

Najlepšie sedačky do vašej obývačky

Farebné prevedenie

Farebné prevedenie sedačiek je tiež veľmi dôležité. Ak máte interiér zariadený v neutrálnych farbách, pokojne zainvestujte aj do farebnejšej sedačky. Ak ale máte obývačku zariadenú v pestrejších farbách ako v zelenej, žltej, červenej, fialovej, kúpte si neutrálny odtieň sedačky – sivú, čiernu, béžovú, hnedú.

Ak chcete kvalitnú sedačku do obývačky, popýtajte sa známych a skôr, ako sedačku kúpite, odporúčame vám ju vyskúšať priamo na predajni. Stačí, keď si na nej pár minút posedíte, ľahnete si na ňu. Je dôležité, aby ste si sedačku ohmatali.