5 (100%) 1 vote

Hľadáte prenosný počítač, ktorý by spĺňal Vaše požiadavky? Na trhu je ich už taká nekonečná škála, že človek má problém si vybrať. Notebook sa zaraďuje medzi tú najpoužívanejšiu techniku. Používa sa na viacerých miestach. Pri štúdiu, v práci alebo len tak na oddychovanie a notebook je stále po ruke. Najlepšie notebooky treba hľadať a to precízne. Len najlepší výber splní Vaše požiadavky. Nemusíte nikde chodiť, dozviete sa čo chcete a stačí pohnúť iba prstami. Dajú sa nájsť aj tabletky na chudnutie či stiahnuť dokumenty, obrázky, filmy alebo hudbu.

Ste pripravený kúpiť si nový notebook ale neviete, ktorý je ten najlepší? Pomôžeme Vám  zistiť, aký notebook je ten pravý pre Vás a tak si ľahko vyberiete ten správny.

Medzi akými notebookmi sa neviete rozhodnúť?

Notebook na bežné použitie – tie sú vhodné na doma, na cesty či do školy. Cenová hladina je rôzna, záleží len na Vás, koľko ste ochotní do neho investovať. Mnoho z modelov viete poprepájať s ďalšími zariadeniami, vrátane iných monitorov. V ponuke sa nachádzajú aj také notebooky, ktoré majú podsvietenú klávesnicu.

Herné notebooky pre hráčov –disponujú výkonnou grafickou kartou, veľkou RAM pamäťou a silným procesorom. Cena je tiež k tomu adekvátna.

notebook

Pracovný notebook má aj dlhšiu výdrž batérie, jeho konštrukcia je kvalitne spracovaná a niektoré modely majú navyše predĺženú záruku.

MacBook – tie dostala do popredia firma Apple vyrábajúca ako hardvér. MacBooky sú optimalizované, disponujú plynulým chodom a ekosystém s vychytávkami.

Notebook s Intel Optane je vybavený achovacou pamäťou, vďaka ktorej dosahujú rýchlosti ako notebook s SSD.

Dotykový notebook alebo radšej tablet PC – výhodami sú touchpad a klávesnica, a ovládanie dotykom je len dokonalým bonusom pre užívateľov

Štýlové notebooky– okrem toho, že sú výkonné, dôležitý je aj ich štýl. Akákoľvek farba s kovovým telom sú pre Vás k dispozícii.

A čo je dôležité pre tie najlepšie notebooky?

10″ – 14,1″ – vhodný na prenášanie

15″ – 15,6″ – vďaka týmto rozmerom je notebook univerzálnejší

17″ – 18,4″ – sledovanie filmov, hranie hier a práca s videom, nevýhodou je horší prenos

 

Najlepšie notebooky

Veľkosť RAM notebooku:

  • Notebook so 4 GB RAM – na základnú prácu v kancelárii
  • Notebook s 8 GB RAM – zahráte si aj hry a spustíte náročnejšie aplikácie
  • Notebook so 16 GB RAM – určená pre náročnejších hráčov a profesionálov

Miesto pre dáta

  1. HDD disky
  2. SSD disky 
  3. SSHD disky

A čo je srdcom notebookov, medzi ktoré patria aj tie najlepšie notebooky?

Frekvencia a počet jadier

4-jadrový procesor –Intel Core i5 alebo Core i7. (zahráte si hry) a na základné činnosti postačí notebook, ktorý má menej výkonný procesor ako napríklad Intel Pentium či Celeron.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.