5 (100%) 1 vote

Kvalitné krmivo chráni zdravie domácich miláčikov

 

Domáci miláčikovia sú našimi vernými spoločníkmi. Dokonca sa hovorí, že pes je najvernejší priateľ človeka a v mnohých prípadoch sa to potvrdilo.

Ak ste sa rozhodli zaobstarať si psa, či mačku, myslite na to, že sa jedná o živú bytosť, ktorá bude od vás závislá. Starostlivosť o ňu nesmiete podceniť a kdekoľvek pôjdete, musíte sa o svoje domáce zvieratko postarať.

Veľkým problémom viacerých majiteľov domácich miláčikov je výber krmiva. Existuje nespočetne veľa značiek krmiva a vybrať z neho to správne môže byť pre majiteľa problém. Samozrejme, každý chce pre svojho maznáčika to najlepšie, ale na druhej strane každý pozerá aj na ceny.

 

Krmivo pre psov

 

Pri výbere kvalitného krmiva pre psov by ste mali prihliadať predovšetkým na vek a plemeno. Ak si plánujete zaobstarať malé šteniatko, musíte myslieť na to, že malé šteniatko nemá až tak vyvinuté tráviace ústrojenstvo a potrebuje krmivo bohaté na živiny, vitamíny a minerálne látky, ktoré mu pomôžu zdravo sa vyvíjať, rásť. Objednávajte preto kvalitnejšie granule pre šteniatka, ktoré majú všetky potrebné živiny pre zdravý vývoj malého psíka.

 

Odporúčame vám predtým, ako krmivo kúpite, poradiť sa, či je vhodné pre vaše plemeno. Pri kvalitných značkách by nemal byť problém. Je ale potrebné sa uistiť, či konkrétne krmivo môžete dávať svojmu novému psíkovi. Dnes nie je problém dokonca kúpiť krmivo pre gravidné sučky, ktoré majú črevné a žalúdočné problémy.

Krmivo pre mačky

 

Nielen pes, ale aj mačka je veľmi obľúbeným domácim maznáčikom. Ak si plánujete zaobstarať mačku, hľadajte krmivo pre mačky, ktoré je bohaté predovšetkým na živočíšne bielkoviny. V prípade, že ste si osvojili mačku a objavia sa u nej zdravotné ťažkosti, dávajte pozor, aby ste jej nekvalitným krmivom neublížili. Môžete si kúpiť krmivo pre mačky, ktoré majú problémy s obličkami, pre mačky s citlivým tráviacim ústrojenstvom, ale dokonca aj pre mačky, ktoré sú sterilizované.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Chendongshan  / Shutterstock.com