5 (100%) 1 vote

Ktoré kvalitné pomôcky by ste mali mať vo svojej kuchyni?

 

Pri modernizácii kuchyne, alebo pri jej zariaďovaní sa snažíme vyberať kvalitné kuchynské pomôcky a riad, ktorý nám vydrží roky. Dnes už nie je problém kúpiť si naozaj hocičo, čo nám uľahčí prácu v kuchyni, najmä pri príprave jedál.

Ktoré kvalitné kuchynské pomôcky by ste ale mali mať vo svojej kuchyni?

 

KeepCup

 

Nestíhate ráno piť kávu a väčšinou si ju vychutnávate z automatu? Odporúčame vám kúpiť si nový KeepCup. Jedná sa o náhradu jednorazových pohárov na kávu a sú šetrné k prírode tým, že sa dajú použiť viackrát. Sú vyrábané z rôznych materiálov a sú barista friendly.

Ak vám záleží na životnom prostredí, no zároveň žijete uponáhľaný život, že si doma nestíhate vypiť kávu a kupujete si ju väčšinou v automatoch po ceste do práce, tak v tom prípade vám odporúčame nový KeepCup.

 

Mlynčeky na kávu

 

Aj keď teraz vo väčšine domácnosti máme klasické kávovary, ktoré si dokážu pomlieť kávu sami, mlynčeky na kávu dokážu kávu pomlieť najlepšie. Elektrické a ručné mlynčeky na kávu môžete kúpiť v ktoromkoľvek eshope zameraného na predaj kávovarov. Cez víkendy si väčšinou vychutnáme hygge pri káve a preto by vám v kuchyni nemal chýbať mlynček na kávu. Vyberte si z ponuky elektrických a ručných ten, ktorý vám najviac vyhovuje a vychutnajte si horúcu kávu z čerstvo pomletých kávových zŕn.

Obaly so včelím voskom

 

V domácnosti máme tendenciu všetko baliť do plastových sáčkov. Keby sme sa ale pozreli na skládky, všimli by sme si, aké veľké množstvo plastových sáčkov a všeobecne plastov je v prírode.

Ak chcete byť ekologickí, odporúčame vám mať v kuchyni obaly so včelím voskom v rôznych veľkostiach. Môžete do nich baliť ovocie, zeleninu, ale aj pečivo, či tvrdý syr.

Obaly so včelím voskom si môžete kúpiť, alebo si ich môžete aj vyrobiť. Na internete je viacero návodov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Ak budete používať obaly so včelím voskom, vo vašej domácnosti sa výrazne zníži počet použitých plastových sáčkov, obalov.

 

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa  / Shutterstock.com