5 (100%) 1 vote

Inteligentné vs. klasické náramkové hodinky

 

Technológia kráča míľovými krokmi. Inteligentné hodinky či inak povedané „smartwatches“ sú cieľom, v ktorom sa stretli prvky mini technológie s vysokými požiadavkami kladenými na počítače. Aj keď sú smart hodinky len v začiatkoch, majú pred sebou svetlú budúcnosť. Čo však čaká klasické náramkové hodinky? Upadnú do zabudnutia alebo ich inteligentná náhrada nikdy úplne nevytlačí z trhu?

 

Klasika či moderna?

Dizajn „múdrych“ hodiniek na prvý pohľad nijak zvlášť nevykresľuje osobnostné črty nositeľa. Minimalizmu ale patrí svet a používateľom neprekáža, že rovnaký kúsok nosí polovica zemegule. Na druhej strane tu máme klasické hodinky, ktoré sa najmä v pánskej módnej sfére nenosia len kvôli funkcii ale aj výzoru. Pánske hodinky totiž hovoria o nositeľovi viac, než sa zdá. Kvôli širokému spektru rozličných modelov je výber veľmi subjektívny, čim dotvárajú i podstatnú časť prvého dojmu pri rôznych stretnutiach.

Inteligentné vs. klasické náramkové hodinky: Do čoho sa oplatí investovať? 

Na čom záleží?

Nonstop funkčnosť. Tak ako mobilný telefón i inteligentné hodinky vyžadujú pravidelné dobíjanie svojej batérie. Navyše, tá nie je nesmrteľná. Užitočný pomocník vydrží bez nabitia cca 1 a pol dňa, zatiaľ čo investícia do kvalitných mechanických resp. automatických hodiniek žiadne dobíjanie nevyžaduje. Mechanický strojček poháňajúci klasické hodinky je totiž jedným z najfascinujúcejších vynálezov vôbec.

 

Záver

V konečnom dôsledku sú lepšími hodinkami klasické náramkové hodinky a lepším malým smartfónom nositeľným na zápästí zase inteligentné hodinky. Smartwatches totiž ponúkajú mnoho dodatočných funkcií ako monitorovanie pohybovej aktivity, príjem sms správ, prehľad zmeškaných hovorov a pod., aj keď vždy na úkor svojej výdrže, ktorá (priznajme si) klasiku tak skoro nedobehne.