Rate this post

Efektívna ochrana pred horúčavami a nepríjemným hmyzom

 

Leto je charakteristické vysokými teplotami a veľmi dobre to poznajú tí, ktorí pracujú v neklimatizovaných priestoroch a bývajú v nezateplených panelákoch.

Ako ale svoj domov chrániť pred horúčavami a nepríjemným hmyzom?

 

Siete proti hmyzu

 

Hmyz je veľmi nepríjemný a dotieravý najmä vtedy, keď nám je extrémne teplo. Práve v lete sa ráno budievame so štípancami od komárov a do interiéru nám už len pri pootvorení okien vletia veľké muchy domáce. Aby ste ale domácnosť a najmä potraviny mimo chladničky chránili pred dotieravým hmyzom, potrebujete pevné siete proti hmyzu. Okenné siete proti hmyzu, posuvné sieťové dvere, ale aj rolovacie dverové siete sú praktickými kúskami, ktoré v domácnosti oceníte najmä cez leto. Ak ráno potrebujete vyvetrať, môžete sa bez problémov spoľahnúť na siete proti hmyzu. Zabránia, aby vám do interiéru počas vetrania vnikol do interiéru hmyz.

Dokonca ponúkajú aj siete na strešné okná. Možno sa vám zdá, že práve na tieto okná nie je možné dať siete proti hmyzu, no mýlite sa, je to možné.

 

Vonkajšie rolety

 

Ako sa ale chrániť pred vysokými teplotami? Pomôcť vám môže kvalitná tieniaca technika. Odporúčame pevné markízy na balkóny, či terasy, ale na ochranu interiéru sa vám budú hodiť plastové vonkajšie rolety. Neprenikne cez nich žiaden neželaný slnečný lúč a zabránia zvyšovaniu interiérovej teploty. Pri výbere vonkajších roliet si môžete vybrať farbu lamely, farbu systému, fixáciu rolety, stranu ovládania, ale aj dĺžku pružinovej prechodky.

Ak sa chcete efektívne chrániť pred slnkom a hmyzom, odporúčame vám dať si namontovať siete proti hmyzu nielen na okná, ale aj na balkónové dvere. Čo sa týka tienenia, uprednostňujte kvalitné vonkajšie rolety, ktoré sú vyrobené z pevného plastu, ktorý odolá aj náročným vonkajším podmienkam, ako napríklad silnej búrke, krúpam, či silnému vetru.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: ALEKSEI SEMYKIN  / Shutterstock.com