5 (100%) 1 vote

Drevené chaty s moderným vybavením. Na čo sa zamerať pri zariaďovaní?

 

Možnosť oddýchnuť si ďaleko od civilizácie využívame vždy vtedy, keď sa dá. Jediný možný priestor, ktorý nám umožňuje dokonale zrelaxovať a oddýchnuť si od všetkých povinností, je drevená chata ďaleko od civilizácie v krásnej prírode.

Ak túžite po modernej chate s moderným vybavením, na čo by ste sa pri zariaďovaní mali zamerať?

Drevené chaty s moderným vybavením. Na čo sa zamerať pri zariaďovaní? 

Kúrenie

 

V drevených chatkách určite budete chcieť tráviť dni počas celého roka. V letných mesiacoch nemusíte riešiť kúrenie, avšak na jar, jeseň a cez zimu je potrebné mať zakúrené takmer celý deň. Súčasťou chát bývajú kvalitné krby alebo kvalitnejšie krbové kachle, ktoré dokážu vykúriť malé chatky a dokážu vytvoriť aj perfektnú atmosféru ako z romantických filmov.

Ak chcete, aby bola chatka používaná aj v chladnejších ročných obdobiach, myslite na zabezpečenie kúrenia. Zo všetkého sa najviac odporúčajú kvalitnejšie krbové kachle.

 

Priestor na sušenie prádla

 

S prichádzajúcim chladným obdobím je potrebné vyriešiť problém so sušením prádla. Ak chatu máte alebo plánujete mať v lese, počítajte s intenzívnymi rannými hmlami a vysokou vlhkosťou. Ak máte v chatke krbové kachle alebo krb, do blízkosti oceľových dymovodov natiahnite šnúry, na ktoré budete štipcami upevňovať mokré prádlo. Takto, keď budete mať mokré prádlo v blízkosti krbu alebo krbových kachlí vám podstatne rýchlejšie uschne.

Drevené chaty s moderným vybavením. Na čo sa zamerať pri zariaďovaní?

Drevené retro police

 

V drevenej chatke vám nesmie chýbať okrem dvojplatničky aj priestor na ukladanie riadov a korenín. Odporúčame vám nájsť na povaloch staré police, ktoré keď zreštaurujete, skvele vám zapasujú do mini kuchynky v drevenej chatke. Môžete na ne poukladať smaltové hrnčeky, hlinené nádoby na koreniny a vázy so sušenými kvetmi.

Ak chcete mať moderne vybavenú chatu, odporúčame vám zamerať sa predovšetkým na kvalitné kúrenie, priestor na sušenie prádla a vytvorenie priestoru na odkladanie potravín a dekorácii v kuchynke.