5 (100%) 1 vote

Doplnky do auta, ktoré by ste si mali kúpiť ešte pred príchodom tuhej zimy

 

Už o pár týždňov pôjdeme s najväčšou pravdepodobnosťou prezúvať letné gumy za tie zimné. Zimné gumy však nie sú jediné, na čo by sme ešte pred príchodom zimy mali myslieť. S príchodom  chladnejších dní by ste mali myslieť aj na doplnky do interiéru vášho auta.

 

Gumové rohože

 

V letných mesiacoch využívajú majitelia motorových vozidiel skôr dlhovlasé koberčeky do auta, no s príchodom zimných dní ich menia za iné, ktoré sa ľahšie udržiavajú. Posypová soľ na podrážkach, sneh v škárach podrážok našich topánok, ale aj mokré lístie, ktoré sa nám lepí na podrážky topánok ako magnet by nás mali prinútiť nájsť si náhradu za koberčeky.

Doplnky do auta

Gumové rohože sú skvelou náhradou za koberčeky. Tie zo zvýšeným okrajom zachytávajú nielen špinu, ale aj tekutiny, napríklad roztápajúci sa sneh. Ľahko sa čistia a zvýšený okraj zabráni prenikaniu vyliatych tekutín na interiérovú podlahu v aute.

Gumové rohože vyberajte podľa značky a podľa typu auta. Iné gumové rohože by vám do vášho auta nepasovali a boli by ste nútení ísť ich reklamovať.

 

Gumové vaničky do auta

 

Ďalším nevyhnutným doplnkom, ktorý by ste si mali kúpiť ešte pred začatím zimy, sú gumové vaničky do kufra. Ich úlohou je chrániť prepravovaný obsah pred poškodením. Majú však za úlohu chrániť poťah kufra pred prípadnými nečistotami, ktoré by ich mohli znehodnotiť. Tak ako aj pri gumových rohožiach, tak aj pri gumových vaničkách do kufra ich vyberajte podľa značky a typu auta.

Doplnky do auta

Pripravte sa na chladné zimné dni v predstihu a skôr, ako udrie zima naplno, si zaobstarajte kvalitné doplnky pre vaše auto. Výrazne si tak zjednodušíte starostlivosť oň a v podstate aj predĺžite jeho životnosť. V zimných mesiacoch nezabúdajte na kvalitnú nemrznúcu zmes, ochranné plachty proti mrazom, škrabky na zamrznuté predné okná a hlavne na gumové rohože, ktoré vám ochránia podlahu v interiéri auta pre agresívnymi posypovými soľami.