5 (100%) 1 vote

Čo by ste mali zabezpečiť do skladových priestorov vašej firmy?

 

Každý začínajúci podnikateľský subjekt sa bude musieť popasovať s vyššími výdavkami. Predsa len zariadiť novú firmu potrebným vybavením chce dostatočne veľký kapitál.

Čo by ste mali zabezpečiť do skladových priestorov vašej firmy?

Vysokozdvižné vozíky

 

Na manipuláciu s rôznymi ťažkými predmetmi, bremenami, materiálom je potrebné mať v sklade kvalitné vysokozdvižné vozíky. Odporúčame vám vyberať dostatočné množstvo vysoko kvalitných vysokozdvižných vozíkov. Najviac sa vám osvedčia čelné elektrické vysokozdvižné vozíky. Práve najnovšie modely čelných elektrických vysokozdvižných vozíkov sú výkonnejšie, účinnejšie a ergonomickejšie ako staršie modely. Výhodou vozíkov s elektrickým pohonom sú nízke emisie a tichá prevádzka. Dokážu na jeden cyklus manipulovať s podstatne väčšou hmotnosťou, čím výrazne zefektívňujú skladovací proces v skladových priestoroch.

Dobré regálové systémy

 

V skladových priestoroch je potrebné mať okrem kvalitného vysokozdvižného vozíka aj dobré regálové systémy. Práve dobré regálové systémy výrazne zjednodušia skladovanie a výdaj jednotlivých komponentov, či tovarov. Samozrejme, že najlepší bude vždy taký regálový systém, ktorý vám poskytne úložný priestor na všetko, čo potrebujete skladovať a zároveň zabráni tomu, aby ste vy a zamestnanci stratili prehľad v tom, kde sa čo nachádza.

Dobré regálové systémy musia byť rozmiestnené tak, aby ste sa k nim dostali aj na vysokozdvižnom vozíku.

Ochranné pracovné pomôcky

 

Pri manipulácii s rôznymi komponentami a tovarom v sklade je potrebné mať ochranné pracovné pomôcky. Nezabúdajte preto pri zariaďovaní skladových priestorov zabezpečiť aj ochranné pracovné pomôcky ako napríklad ochranné pracovné prilby, okuliare, rukavice, ale aj protišmykovú pracovnú obuv. Bezpečnosť zamestnancov by pre vás mala byť prioritou.

Zdroj obrázka:

 

Autor:Halfpoint / Shutterstock.com