Rate this post

Spoločenská miestnosť, akou je obývačka, si zaslúži zo všetkých miestností azda najviac pozornosti. Tým, že v tejto miestnosti prijímame návštevy, usádzame ich a ešte sa v nej stretávame so všetkými členmi domácnosti, chceme, aby bola moderne, štýlovo a hlavne útulne zariadená.

Ak si chcete zútulniť obývačku, poradíme vám, čo dokúpiť, aby sa vám to podarilo.

Prehozy na sedacie súpravy

Veľmi praktickým dekoračným doplnkom obývačiek sú prehozy na sedacie súpravy. Extra jemné materiálové prevedenie, vyhovujúce farebné prevedenie a vhodná veľkosť tak, aby pasovala práve na váš typ sedačky sú najdôležitejšie veci, parametre, ktoré si treba všímať pri výbere prehozov na sedacie súpravy.

Obľúbené sú moderné akrylové prehozy na sedacie súpravy. Sú extra hrejivé, príjemné na dotyk a dokonale ochránia čalúnenie sedačky pred znečistením a celkovo pred opotrebovaním.

Závesy

Aj keď žalúzie stále patrí k najobľúbenejšej tieniacej technike, vo veľkom sa začínajú predierať do popredia aj závesy. Ak si chcete zútulniť obývačku, tak práve luxusnými závesmi sa vám to podarí. Uprednostňujte farebne neutrálne závesy, poprípade prírodné farby, ktoré sa vám budú hodiť k vybaveniu obývačky a zároveň sa stanú moderným, ale zároveň aj nadčasovým dizajnovým prvkom miestnosti.

Poskytnú vám tienenie počas letných mesiacov a zároveň sú dekoračným prvkom, ktorý navyše opticky predĺži danú miestnosť.

Úložné slamené koše

Potrebujete niekam odložiť deky, prehozy, či napríklad časopisy, ktoré máte rozčítané? Odporúčame vám dokúpiť si praktické úložné slamené koše. Sú vhodnou dekoráciou k sedačkám a poskytnú úložný priestor rôznym doplnkom, ktoré v obývačke máte a potrebujete mať.

Okrem tohto všetkého odporúčame kúpiť nový obraz nad sedačku, nové dekoračné vankúše, poprípade novú dizajnovú vázu, ktorú následne umiestnite buď na konferenčný stolík, alebo na policu nad TV.

Zdroj obrázka:

Autor: Followtheflow / Shutterstock.com