Rate this post

Ako vyberať nábytok do spálne?

 

Spálňa je miestnosť, ktorá slúži hlavne na oddych. Častokrát si ale spálňu meníme aj na pracovňu, čitáreň, ale aj detskú izbu, ak žijú v domácnosti aj malé deti.

Ak plánujete kompletne prerábať spálňové priestory a práve teraz chcete kupovať nový nábytok, ako vyberať nový nábytok, aby vám dlho slúžil?

 Ako vyberať nábytok do spálne?

Veľkosť a materiál postele

 

Dôležitou súčasťou spálne je hlavne posteľ. Pri jej výbere by ste si mali dávať pozor na veľkosť a materiálové prevedenie postele. Čo sa týka veľkosti, manželské postele sa predávajú v dvoch rôznych rozmeroch – 200×180 cm, 200×160 cm. Všetko bude závisieť od toho, akú veľkú spálňu máte a aké skrine si chcete dať do spálne. Ak neplánujete vstavané postele s modernejšími posuvnými systémami, ale uprednostňujete viacdverové šatníkové skrine, v tom prípade je lepšie zvoliť menšiu veľkosť postele.

A čo materiálové prevedenie postele? Masív je najkvalitnejší, avšak je drahší ako drevotrieska. V tomto prípade je potrebné výber postele prispôsobiť rozpočtu.

Vstavané skrine ušetria priestor

 

Úložný priestor je potrebný a ak nemáte inú možnosť, ako mať skriňu v spálni, uprednostňujte vstavané skrine. Poskytnú viac úložného priestoru a presne kopírujú výšku a šírku steny, čím vlastne maximálne využijete dostupný priestor.

Ak v spálni plánujete umiestniť aj stôl s dobrými stolovými nohami a stoličky, vstavané skrine vám pri otváraní nebudú zavadzať.

Ako vyberať nábytok do spálne?

Sú nočné stolíky potrebné?

 

Každý z partnerov potrebuje priestor na odkladanie drobností a na to im prevažne slúžia nočné stolíky. Ak ale máte menšie rozmery spálne, na nočné stolíky môžete zabudnúť. Skvelou možnosťou je aj umiestnenie stojacej lampy na jednu stranu postele a nočného stolíka na druhej strane postele. Je len na vás, ako si to zariadite. Limitovať vás ale budú rozmery izby.

Pri zariaďovaní spálne sa nebojte investovať predovšetkým do postele. Tá musí byť pevná, nesmie po pár mesiacoch vŕzgať a musí mať pevné rošty.