5 (100%) 1 vote

Ako si zútulniť malý balkón?

 

Panelákové balkóny nie sú príliš veľké, no napriek malým rozmerom sa dajú využívať počas celého roka. Ak si plánujete zútulniť tento malý priestor, inšpirujte sa našimi zaujímavými tipmi a uvidíte, že už budúcu jar budete mať najkrajší balkón v celom paneláku.

Markízy – ideálne tienenie

 

Ak nemáte krytú lodžiu, ale disponujete otvoreným balkónom, v letných mesiacoch budete potrebovať tienenie, ktoré vás ochráni pred silným slnečným žiarením a zároveň vám pomôže udržať optimálnu teplotu aj v izbe, z ktorej sa prechádza na balkón. Takéto tienenie poskytujú kvalitné značkové markízy, ktoré dokážu premeniť váš balkón na tienisté útočisko. Ramená markíz by mali byť fixované do balkónových zábradlí. Ak máte obavy, že vám vietor znehodnotí vašu novú markízu, nemajte obavy. Značkové markízy sú pevné a vetruvzdorné, čo ocenia najmä tí, ktorí žijú na vyšších poschodiach a vietor sa im dá silnejší práve v týchto miestach.

Ak si chcete zútulniť balkón a chcete si vytvoriť príjemnú klímu pod nekrytým balkónom, odporúčame vám kúpu kvalitnej balkónovej markízy.

Ako si zútulniť malý balkón

Teplé podsedáky, dekoračné vankúše

 

Súčasťou balkóna je aj drevený, poprípade ratanový nábytok. Ak si chcete zútulniť nábytok, kúpte si teplé podšité podsedáky a nezabúdajte na veľké vankúše. Práve teraz na jeseň oceníte teplé podsedáky, ale aj množstvo dekoračných vankúšov, pomocou ktorých si dokážete zútulniť holý a studený drevený nábytok.

Moderným trendom je umiestňovanie paliet s veľkým množstvom vankúšov. Ak vás takéto sedenie zaujalo, pokojne si paletový nábytok zaobstarajte aj na svoj balkón. Nevyjde vás draho a je moderný.

Kvety a iné dekorácie

Teplé vankúše, podsedáky a deky budú príjemne ladiť k rozkvitnutým kvetom umiestnených na vnútorných drevených parapetách. Kvety si určite dávajte aj na vonkajšie parapety. Balkónový priestor bude vyzerať oveľa krajšie ako bez kvetov.

Ako si zútulniť malý balkón

Pri výbere kvetov sa ale poraďte s kvetinárkami. Niektoré kvety sú teplomilné a vonkajšia jesenná teplota im nebude vyhovovať.

Nezabúdajte ani na iné dekorácie – lampáše, sviečky, kôš na časopisy, huňaté deky, ale aj pelech pre psíka.