5 (100%) 1 vote

Ako sa nepopáliť pri kúpe letnej dovolenky?

 

Uvažujete nad tým, že by ste si v závere roka kúpili pod vianočný stromček letnú dovolenku? Cestovné kancelárie už teraz ponúkajú výber viacero letných first minute dovoleniek a je len na vás, či si vyberiete letnú dovolenku teraz, alebo neskôr.

Ak si ale chcete vybrať letnú dovolenku teraz, ako sa nepopáliť pri výbere letnej dovolenky?

Ako sa nepopáliť pri kúpe letnej dovolenky?

Chcete ísť autom, alebo letecky?

 

Najskôr si dôkladne premyslite, či chcete ísť autom, alebo letecky. Ak sa bojíte lietania a uprednostňujete skôr cestovanie autom, vyberte si letnú dovolenku v Chorvátsku alebo na severe Talianska. Ak vám ale nevadia dlhšie trasy, môžete aj Grécko, či Slovinsko.

V Chorvátsku môžete prakticky ktorúkoľvek destináciu. Makarská je síce vzdialenejšia, avšak zo všetkých stredísk najkrajšia. Nájdete tu totiž aj pieskové pláže.

V Slovinsku odporúčame Portorož alebo Piran. V Taliansku zase lacné Bibione, či Lido di Jesolo.

Počet dní

 

Ideálnym počtom dní na letnú dovolenku je osem. Ak si ale vyberiete dovolenku do lacnejších destinácií, napríklad dovolenku do Bulharska, môžete si pokojne dovoliť aj desaťdňovú a štrnásťdňovú letnú dovolenku.

Všetko samozrejme prispôsobujte dovolenke v práci a finančným možnostiam.

Ako sa nepopáliť pri kúpe letnej dovolenky?

Strava

 

Keď už budete mať ujasnené, ako pôjdete a na koľko dní, vyberajte si dovolenku podľa stravovania. Ak by ste chceli cestovať a ochutnávať miestnu kuchyňu, odporúčame vám vyberať dovolenky len s raňajkami, poprípade dovolenky s polpenziou. Ak ale chcete dovolenku, kde nechcete chodiť príliš ďaleko a nechcete sa stravovať mimo hotela, vyberajte si all inclusive dovolenky.

To však neznamená, že ak chcete ísť na jeden- dva fakultatívne výlety, musíte si dať polpenziu. Väčšina hotelov dáva suché balíčky v dni, kedy sa nebudete môcť dostaviť na obed do hotela.