5 (100%) 1 vote

Aké poľovnícke pomôcky by mal mať poľovník stále so sebou?

 

Práca poľovníka vyzerá na prvý pohľad jednoducho, avšak jedná sa o pomerne náročnú prácu. Keďže je to práca v exteriéri, často v nehostinných podmienkach a za každého počasia, je potrebné myslieť pri tejto práci aj na svoje zdravie. Poľovníci nemajú na starosti len odstrel zveri, ale aj reguláciu populácie, prikrmovanie vysokej zveri, či napríklad ochranu polí a agrokultúr.

Aké poľovnícke pomôcky by mal mať poľovník stále so sebou?

 

Kvalitné poľovnícke oblečenie

 

Práca poľovníkov sa vykonáva v exteriéri a to v každom ročnom období, preto medzi najzákladnejšie pomôcky a potreby poľovníkov zaraďujeme predovšetkým poľovnícke oblečenie. Poľovnícke oblečenie musí byť vzdušné, nepremokavé a v chladnom počasí má chrániť pred vetrom a mrazmi.

 

Ak pracujete ako poľovník, nebojte sa zainvestovať do kvalitného poľovníckeho oblečenia. Je to investícia, ktorá sa oplatí. V zime odporúčame nosiť aj funkčné prádlo, v lete zase dobré pokrývky hlavy. Práca poľovníka je pre ľudí, ktorí milujú prírodu, dobrá. Vyžaduje si však nosenie kvalitného poľovníckeho oblečenia, nakoľko pri love je potrebné byť oblečený tak, aby vás lovená zver nevedela identifikovať.

 

Zbraň

 

Pri love je potrebné mať kvalitné pušky. Odporúčame zainvestovať aj do dobrého puškohľadu a v povinnej výbave by nemali chýbať ani vzduchovky. Zbraň by mala byť plne funkčná, nesmie sa zasekávať a hlavne musí byť pravidelne kontrolovaná a servisovaná, aby vás pri práci neohrozila.

 

Nočné videnie a termovízie

 

Práve tieto dve poľovnícke pomôcky pomáhajú predovšetkým pri love a orientácii po zotmení.  Poľovníci by ich mali nosiť so sebou vždy, keď plánujú odstrel, či plánujú sčítavanie zveri počas noci.

 

Nájdite si kvalitné poľovníctvo, ktoré predáva všetky tieto poľovnícke pomôcky, bez ktorých by sa táto práca nemohla vykonávať. Podceniť by ste nemali predovšetkým výber poľovníckej zbrane, nočného videnia a termovízie.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  kkhrustov  / Shutterstock.com