5 (100%) 1 vote

Aké náradie by vám nemalo chýbať v dielni?

 

Každý domáci kutil sa snaží vybaviť si svoju dielňu tým najmodernejším. Nesmú chýbať motorové píly, vrtáky, skrutky, či matky.

Aké náradie by vám nemalo chýbať v dielni? Rozhodne by vám nemalo chýbať toto vybavenie.

 

Frézy na kov

 

Ak radi obrábate kovy a snažíte sa vytvoriť si z nich niečo aj do záhradky, odporúčame vám mať doma v dielni aj spoľahlivé frézy na kov. Sú to praktické pomôcky na opracovávanie tohto materiálu. Frézovanie je strojové trieskové obrábanie materiálu rotačným nástrojom, čiže frézou. Môžete si do dielne kúpiť frézy na kov, ale aj na drevo.

 

Aby vám v dielni nechýbala táto pomôcka, vyberte si ju v rôznych materiálových prevedeniach. Vybrať si môžete frézy na kov podľa toho, aké náročné procesy s ňou plánujete robiť. Môžete si vybrať klasické frézy, ale môžete si objednať aj tzv. trochoidné frézy na kov.

Okrem týchto vás môžu zaujať tieto typy fréz – kopírovacie frézy, ohraňovacie frézy, mikro frézy, technické frézy, či nerezové frézy.

 

Kobaltové vrtáky

 

Vŕtanie je snáď najklasickejšia činnosť v domácich dielňach a preto by vám nemali chýbať vrtáky. Odporúčame vám vyberať si a objednávať nové kobaltové vrtáky s obsahom kobaltu 5% a 8%. Najväčší záujem je predovšetkým o sady vrtákov, avšak zákazníci si objednávajú aj vrtáky s valcovou stopkou, strediace vrtáky.

 

Ak plánujete niečo vyrábať, niečo montovať, nemali by vám v dielni chýbať kobaltové vrtáky. Odporúčame vám kúpiť si vrtáky s rôznym podielom kobaltu. Všetky vrtáky využijete pri domácom  majstrovaní.

 

Okrem fréz na kov a drevo a kobaltových vrtákov s rôznym podielom kobaltu vám odporúčame zaobstarať si kvalitný brúsny papier (šmirgel), štípacie kliešte, pevné regále, kladivá, kliešte, kombinačky, viaceré druhy šróbov, skrutkovače, hasáky, ale aj praktické skrinky a boxy na náradie. Všetky tieto pomôcky ako domáci kutil rozhodne využijete.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com